نمایشگاه بین المللی تخصصی کودک(بولونیا)2012

نمایشگاه بین‌المللی بولونیا
نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان

                             براي اطلاع بيشتر در مورد شهر بولونيا به اين لينك مراجعه كنيد.

این نمایشگاه از تاریخ 19  تا 22 مارس 2012 (برابر 29 اسفند 1390 تا 3 فروردين ماه1391) در شهر بولونيا در کشورایتالیا برگزار  است. این نمایشگاه چهل و نهمین دوره خود را پشت سرمی‌گذارد.
ساعات بازدید از نمایشگاه
به شرح زیر است:
دوشنبه، سه‌شنبه و چهار شنبه از ساعت نه صبح تا شش و نیم بعد  از ظهر وروز آخر یعنی پنج‌شنبه  از ساعت نه صبح تا سه بعد از ظهرمي باشد.

نمايشگاه كتاب كودكان و نوجوانان «بولونيا»: مهمترين رويداد بين المللي در زمينه انتشارات در حوزه كودكان و نوجوانان و نيز صنايع چند رسانه‌اي مي‌باشد. اين نمايشگاه با هدف، خريد و فروش كپي رايت (حق چاپ و نشر) ، بهترين كتابهاي منتشر شده در زمينه كودكان و نوجوانان،‌ ايجاد بستر مناسب جهت ارتقای روابط ناشران و كشف فرصت‌هاي تجاري جديد، بحث و تبادل نظر در مورد جديدترين پيشرفت‌هاي صنعت چاپ برپا خواهد شد.

شركت كنندگان(Exhibitors)

حدود 1200 شركت كننده از 66 كشور و 5000 نماينده فعال بين المللي در سال 2012 در اين نمايشگاه حضور خواهند داشت. در چهل و نهمين دوره اين نمايشگاه، بيش از بیست هزار متر مربع از فضاي نمايشگاه با محيطي كاملاَ باز و دسترسي آسان به غرفه‌ها در اختيار علاقمندان قرار خواهد گرفت. هر ساله اين نمايشگاه به همه شركت كنندگان و بازديدكنندگان اين امكان را مي‌دهد تا از اين فرصت براي ايجاد ارتباط هر چه بيشتر با ساير شركت كنندگان و بخش‌هاي متنوع در مورد بازار كپي رايت كودكان و نوجوانان استفاده كنند.

تلاش وسيع در زمينه تبليغات و فروش:

ميزبانان اين دوره نمايشگاه، روزنامه‌نگاران و خبرنگاران برگزيده از بين مهمترين خبرگزاري‌هاي جهان هستند. هر ساله، بيش از 600 خبرنگار و روزنامه‌نگار از 70 كشور  جهان در اين رويداد مهم گزارش تهيه مي‌كنند كه اين نمايشگاه به تعدادي از شركت‌كنندگان از كشورهاي علاقمند به توسعه بازارهاي جديد ميزباني نمايشگاه را واگذار مي‌نمايد.

برنامه‌هاي متنوع براي شركت‌كنندگان در نمايشگاه:

اجلاس و نشست‌ها، مذاكرات و سخنراني‌ها، مراسمهای اهدای جوايز به افراد و ناشران برتر.

اين رويدادها در نمايشگاه در جهت تعميق محتواي قوانين كپي رايت در موضوعات كودك و نوجوان و در راستاي غني سازي روابط شخصي و شغلي زندگي افراد نقش مهمي ايفا خواهد نمود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت نمايشگاه به اين  آدرس مراجعه نماييد.

49 سال است بهار هر سال، ناشران،‌ مؤلّفان، تصويرگران، دانشجويان، توزيع‌كنندگان كتاب،‌كتابفروشان، كتابداران و شركت‌هاي مرتبط با صنعت چاپ و نشر در اين نمايشگاه شركت  كرده اند كه اين حضور به منظور:

  • خريد و فروش حق چاپ و نشر (كپي رايت)
  • ايجاد روابط جديد و تقويت آن
  • توسعه فرصت‌هاي تجاري جديد
  • آشنايي پيرامون جديدترين تغييرات و پيشرفت‌ها
  • لذّت بردن از بهترين منابع آموزشي كودك و نوجوان

خدمات براي شركت‌كنندگان:

نمايشگاه خدمات متنوعي در اختيار شركت‌كنندگان قرار خواهد داد كه برخي از آنها در محدوده رزرو نمايشگاه يعني جايي كه علاقمندان مي‌توانند به اين مدخل مراجعه نمايند، دسترسي لازم را خواهند داشت.

اين مدخل،‌ اطلاعات لازم در مورد شركت‌هاي برپا كننده نمايشگاه، پرسنل و وسايل نقليه كه آماده سرويس دهي در ورود به نمايشگاه در طول مدّت برپايي غرفه‌ها هستند، در اختيار شركت‌كنندگان قرار خواهد داد.

لطفاً به دقت «قوانين فني نمايشگاه» و نيز «قوانين و مقرّرات مربوط به ايمني و سلامت» را مطالعه نمائيد.

ما نيز خوشحال خواهيم شد تا به اطلاع شما برسانيم كه هر شركت كننده، استاندارد مرتبط به شبكه «Wi Fi» يك كامپيوتر نوت بوك، لپ تاپ يا گوشي هوشمند در اختيار خواهد داشت.

فرم BF Servizi را دانلود كرده يا به شبكه e-commence وارد شويد تا بتوانيد خدمات مورد نياز اينترنتي غرفه‌تان را خريداري نماييد.

بازديدكنندگان (Visitors)

مجدداً تأكيد مي‌شود كه نمايشگاه بولونيا جهت مقاصد تجاري در زمينه چاپ و نشر ترتيب داده شده نه چيز ديگر.

ورود بچه‌ها و افراد زير 18 سال ممنوع است (هيچ سرويس پزشكي و پرستاري داده نخواهد شد.)

بازديد از نمايشگاه بولونيا...چرا؟

  1. ملاقات با جمعي از ناشران معتبربين المللي
  2. كشف نوآوري هاي جديد در يك نگاه
  3. تجارت حق چاپ و نشر به صورت تخصصي

در كنار اين نمايشگاه نيز مركز مربوط به عوامل ادبي و نمايشگاه و تصويرگران برپا خواهد بود.

ابزار تغيير در صنعت نشر(Toc):

هر چه اطلاع رساني بيشتر باشد، بهتر مي‌توان ابزار تغيير در نشر را گسترش داد. همايش انتشار كتاب ديجيتال كودكان و نوجوانان ابزار تغيير در انتشار كتاب كودكان نمايشگاه بولونيا (2012):

سال گذشته، اولين ابزار تغيير نشر در بولونيا، آغاز دوره جديدي در صنعت چاپ و نشر و ديجيتال را به همه نشان داد.

با كشف اين روش كه بچه‌ها داستان‌ها را پيدا كنند، بخوانند، ياد بگيرند و لذّت ببرند و نيز در آن‌ها سهيم باشند، گروهي از متخصصان صنايع چاپ و تكنولوژي نشر كنارهم گردآمدند و ديدگاه‌هايشان را در مورد داستان سرايي ديجيتال در اختيار هم گذاشتند.

در سال آينده ميلادي، در هجدهم مارس 2012 يكبار ديگر اين اتفاق رخ خواهد داد و دموها، نكات كليدي كه در برگيرنده هنر، صنعت و داستان سرائي در عصر ديجيتال هستند، يكبار ديگر توليد و عرضه خواهند شد. اين رويداد يك روزه مهم در Palazzo dei Congressi نزديك نمايشگاه اصلي برگزار خواهد شد.

جهت دسترسي به اطلاعات بيشتر در مورد اين برنامه لطفاً به آدرس زير E.Mail ارسال نماييد.

Toc bologna@bolognafiere.it

يا از سايت www.toc bologna.com ديدن نماييد.

تا آنجایی که بنده خبر دارم دو تور برای نمایشگاه بولونیا اقدام کرده اند:

تور سیرینگ: 88531040 که بنده با برخی دوستان در این تور ثبت نام کرده ایم.

تور درساسیرپارس: 22020169 که ایملیش برایم آمده بود

گزارش سفرمان را میتوانید در اینجا بخوانید