جمال در آیینه اخبار, نمایشگاه ها

حضور “نشرجمال” در ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب “باکو”

 ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو روز جمعه در مراسمی با حضور تعدادی از فعالان فرهنگی و حوزه نشر ایران در پایتخت جمهوری آذربایجان گشایش یافت.

 در این نمایشگاه بین المللی ۱۲۵ ناشر از ۲۲ کشور از جمله مؤسسه نمایشگاهی فرهنگی و نیز رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از ایران حضور دارند.

در غرفه مؤسسه نمایشگاهی فرهنگی ایران بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب در حوزه های آموزش زبان فارسی، ایران شناسی، کودک و نوجوان و هنر ناشران ایران اسلامی که بخشی از آن به زبان آذربایجانی ترجمه شده، به نمایش گذاشته شده است.

«مراد خزایی» مسؤول غرفه ایران در نمایشگاه کتاب باکو گفت: بر اساس توافقنامه امضا شده میان نمایشگاه های کتاب باکو و تهران، برای دومین بار در این نمایشگاه بین المللی شرکت کردیم.

وی، گفت وگو با مسؤولان نمایشگاه کتاب باکو برای همکاری و حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، معرفی ظرفیت های ایران در حوزه چاپ و انتشارات و طرح های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب را از جمله اهداف حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب باکو عنوان کرد.

علاوه بر موسسه نمایشگاهی فرهنگی، «علیرضا سبحانی نسب» مدیر انتشارات جمال و  «غلامرضا حیدری ابهری» از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان نیز در غرفه ایران نمایشگاه باکو حضور دارند.

همچنین در غرفه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، نزدیک به  ۱۰۰ عنوان کتاب حوزه های فرهنگی، علمی و هنری ایران و زبان و ادبیات فارسی به نمایش در آمده است.

بخشی از این کتابها با مساعدت رایزنی فرهنگی سفارت ایران به زبان آذربایجانی ترجمه و چاپ شده است.

نمایشگاه بین المللی کتاب باکو به مدت ۳ روز تا ۲۹ سپتامبر (۷ مهرماه) جاری ادامه دارد.

منبع:ایرنا

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *