جمال در آیینه اخبار

حضور نشر جمال در دوازدهمین دورهمی فعالان حوزه کودک و نوجوان

دوازدهمین دورهمی فعالان کودک و نوجوان

دوازدهمین دورهمی فعالان کودک و نوجوان، به میزبانی آکادمی هوش مالی، با حضور بیش از ۷۰ مجموعه فعال در حوزه کودک و نوجوان، در کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد.
این دورهمی، در روز ملی کودک و با رونمایی از کتاب «سواد مالی در اروپا»، چهل و هفتمین کتاب منتشرشده آکادمی هوش مالی همراه بود.
در دوازدهمین دورهمی فعالان کودک و نوجوان به معرفی مجموعه و فعالیت خود پرداختند و پس از آن، جناب آقای دکتر حجت اله ایوبی به معرفی ظرفیت های یونسکو در حوزه کودک پرداخت و به اهمیت سواد مالی و جایگاه سواد مالی به عنوان یکی از ۱۱ سواد اساسی تعریف شده توسط سازمان جهانی یونسکو اشاره کرد.
سپس نادر قدیانی، مدیر انتشارات قدیانی گفت: ما در هر دوره تلاش کردیم بر مهم ترین موضوعات مورد نیاز خانواده ها و کودکان متمرکز باشیم و در این دوره، آموزش سواد مالی اهمیت فوق العاده ای دارد و ما با همکاری آکادمی هوش مالی، یک مجموعه ۱۷ جلدی منتشر کرده ایم که تا کنون ۱۷۰،۰۰۰ نسخه از آن چاپ شده است. وی افزود: به زودی نیز یک مجموعه ۲۷ جلدی آموزش سواد مالی برای دوره دوم دبستان منتشر خواهد شد.
در ادامه، دکتر رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، به بیان ضرورت های آموزش سواد مالی پرداخت و گفت: انجام کارهای اثربخش در حوزه آموزش سواد مالی به کودکان، نیازمند سه رکن اساسی تخصص، همکاری و بلندمدت بودن این همکاری است.
تخصص به معنای آگاهی دقیق از استانداردهای سواد مالی است؛ یعنی هر کدام از سرفصل های دانشی، نگرشی و مهارتی سواد مالی در چه زمانی و با چه محتوایی آموزش داده شود. با این نگاه، صرفِ علاقمندی یا تعهد به این امر، مجوزی برای ورود به این حوزه سرنوشت ساز نیست. رکن دوم، ضرورت استفاده از ابزارهای گوناگون برای آموزش است؛ ابزارهایی مثل بازی سازی، انیمیشن، نمایش و ….رکنی که ایجاد همکاری میان فعالان کودک و نوجوان را ضروری می کند.

در این جلسه نیز جناب آقای احمدی به نمایندگی از نشر جمال،ناشر برتر حوزه کودک و نوجوان نیز حضورداشتند.

 

 

 منبع:تی نیوز

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *